Podział majątku jest ważną częścią rozwodu, zwłaszcza gdy zaangażowane osoby mają wiele spraw do załatwienia. Aktywa zostaną albo podzielone na proporcje, albo rozważone niezależnie, aby ustalić, jaki jest najbardziej sprawiedliwy sposób ich podziału. Typowymi przykładami są aktywa, takie jak własność komunalna, zyski, własność odziedziczona i własność współwłasności.

Badania naukowe pokazują, że ponad pięćdziesiąt procent rozwodów majątkowych wiąże się z nieporozumieniami dotyczącymi pewnego rodzaju nieruchomości. Najczęstsze spory dotyczą pracy domowej – gotowania, sprzątania i opieki nad dziećmi, które stanowią większość usług publicznych świadczonych w małżeństwie.

Rozwód może być skomplikowaną męką i nie licz na to, że w najbliższym czasie wyzdrowiejesz. Prawdopodobnie nadal nie wiesz, co stanie się z Twoją własnością. Są tu domy za milion dolarów, konta bankowe, meble, pojazdy i pieniądze. Jeśli nadal chcesz chronić się przed całą tą wrogością, najlepiej byłoby, gdybyś był świadomy prawa w tej sprawie, ponieważ ci, którzy znają swoje prawa, wyprzedzają tych, którzy ich nie znają. Rozwód można również nazwać podziałem przyzwolenia lub podziałem przez ugodę, a to zapewnia znacznie więcej korzyści niż podział bezwzględny, bez względu na stan emocjonalny, stabilność psychiczną lub wrażliwość którejkolwiek ze stron.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Radosław Krakowiak

Adwokat Kielce Prawnik Kielce
ul. Świętego Leonarda 1 lok. 28
25-311 Kielce
Tel. 535 866 000
krakowiak.radoslaw@gmail.com
Porozmawiajmy - Zadzwoń